پنچاه و شش

سلام!

چون اصلا دوست نداشتم که توسط آن شنبه کذایی غافلگیر بشوم و یک پست بعد از نوروز حسرت بار بنویسم، خودم زودتر از رسیدن آن روز آمدم!

1- امروز و دیروز ما همینطور الکی و به صورت داوطلبانه آمده ایم به محل کارمان. کلاً جهت تنوع! بسیاری از همکاران ما اینجا در روزهای عادی سال هم بیکارند. چه رسد به این روزهای تعطیل! فقط دلم می خواهد باشید و ببینید خانم های اتاق کناری از سر بیکاری چه حرف هایی با هم می زنند. انسان دچار پاشش از درون می گردد!

2- من و زنم این روزها هردو معتاد به یک بازی کامپیوتری هستیم. کلاً سبک زندگیمان عوض شده است. می خواهم امروز مجابش کنم که بازی را از روی تبلت حذف کرده و به زندگی عادیمان برگردیم.

3- بنده در 72 ساعت گذشته حدود 3-4 ساعت خوابیده ام. نمی دانم چه دردی گرفته ام که شب ها خوابم نمی برد. همین یکی را کم داشتیم...

4- قربان این تهران خلوت و آرام بروم! انسان دلش می خواهد مدام در خیابان های شهر رانندگی کند و در بزرگراه ها تخت گاز برود، به جبران ساعت های بیشماری که در همان خیابان ها و بزرگراه ها در ترافیک سماق مکیده است (من به این حس، حس خر در چمنزار فراخ می گویم). کاش همه آنهایی که این روزها از این شهر خارج شده اند، دیگر هرگز رجوع نکنند.

5- ما کلا انسان های سینما رونده ای هستیم. این عید هم فرصتی شد تا خاک سینما های شهر را به توبره بکشیم. هنوز هم از پا ننشسته ایم!

6- طی یکی دو روز آینده باید به یک سفر اجباری بروم. با خانواده و فک و فامیل همسر. چه آدم هایی! تصورش را بکنید با تعدادی آدم که هیچ سنخیتی با شما ندارند به سفری بروید که پایانش هم ساعت ها رانندگی در ترافیک وحشتناک جاده در روز آخر تعطیلات باشد. آخرش فقط خستگی برایمان می ماند. فقط می روم که بهانه دست همسر نداده باشم که تو با خانواده من به سفر نمی آیی! همه همسفران به کنار، با نان زیر کباب چه کنم؟!

6.5- نان تنها چیزی است که انسان هرگز از خوردنش دلزده نمی شود. با بیشتر غذاها می چسبد لامذهب! بعضی ها هم به نان شبشان محتاجند، هرچند که چیزهایی برای خوردن دارند...

تمام.

 

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزال

سلام آقای من عزیز. سال نوی شما مباررک آفرین بروید سفر و دله همسر عزیز رو حسابی به دست بیارید دیگه نبینم از واژه نان زیر کباب استفاده کنید ها[قهر]

اسفندونه

سلام و سال نو مبارک من که به شدت غافلگیر شدم خوب... شما خوش گذشت؟!! به من که خوش نگذشت[نیشخند]

مریم

با سلام و درود خدمت جناب من و اهل و عیالش. آقا شما جدی جدی پاشدی رفتی سرکار؟اینقدر کار دوستی یا اینقدر خانه گریزی یا اینقدر چی؟؟؟ تلاش نکن برادر جان، تجربه نشان داده ترک بازی و اینترنت از ترک هروئین سختتره، به خصوص وقتی دونفره باشه و پایه داشته باشی. کدوم فیلمها را دیدین؟ انشالا که سفر در جوار خاندان خانم خوش گذشته باشد.

ققنوس

سلام آقای حباب سال نو مبارک.... ببخشید منظور از نان کباب چیست و یا کیست؟ دلیل این استعاره و یا کنایه چیست؟ روشنگری بفرمایید.

zeinab

[سبز][وحشتناک]

NiKa

سلام آقا سال نو تون مبارک امیدوارم بهترینا در انتظارتون باشه سرشار باشه از شادی سلامتی پول و... رو کنار همسر محترمت آقا این چه کاریه خو ؟! شوهر خواهر منم به من میگه نون زیر کباب ! چه حرفیه آخه !؟[عینک]

صنم

سلام رسیدن سال 94 رو با 20 روز تاخیر تبریک میگم. امیدوارم توی این سال جدید اتفاقای خوبی منتظرمون باشن[گل] راستی از شما به عنوان یک کارشناس امور سینما سوالی داشتم[چشمک]...عاقا این فیلم ایران برگر ارزش داره که وقت بذاریم ببینیم؟

NiKa

منکه همیشه سر میزنم [عینک] [خنده] حرف دل عالی بود !

مرسی از راهنماییتون. تصمیم گرفتیم صبر کنیم تا سی دی فیلم بیاد!!

الیچکا ؟؟

اوه فک کنم نظرهام رو با اسمهای مختلف براتون گذاشتم!![تعجب][ابله]. آخه به خاطر چندتا مزاحم بیکار مجبور شدم با اسمهای مستعار کامنت بذارم و الان وب ها و اسمها همه حسابی قاطی پاتی شدن...[خنثی][خجالت] عفو بفرماییید